Stiri si evenimente

Angajații BRD îl trimit din nou pe Moș Crăciun în Deltă

Este al patrulea an în care derulăm în preajma Sfintelor Sărbători acțiunea „Un Moș Crăciun al Deltei”.

Dacă în primii doi ani Asociația Casiana a organizat singură o astfel de activitate, în 2012 și 2013 Moș Crăciun a fost ajutat de către angajații Băncii Române de dezvoltare. Persoana de legătură în anul 2012 a fost doamna Pavel Cristina care a găsit multă bunăvoință la colegii din BRD București. Anul acesta a mijlocit pentru copiii din Deltă domnul Nitis Mădălin, prietenul nostru de la București, care a aflat mulți oameni cu inimă bună la BRD București, BRD Constanța, BRD Tulcea dar și din cadrul altor societăți. S-au primit cadouri pentru copiii de grădiniță – clasa a IV-a din localitățile Partizani, Maliuc, Gorgova, Crișan, Caraorman, Mila23, Ceatalchioi, Pătlăgeanca, Sălceni, Pardina și Chilia Veche.

Mulțumim tuturor celor care l-au trimis pe Moș Crăciun la copiii din Deltă.