Stiri si evenimente

Baroneasa Emma Nicholson, vizita cu scop caritabil la Tulcea

Scris de admin

Baroneasa Emma Nicholson a efectuat zilele trecute o scurta vizita la Tulcea. Fostul raportor al U.E. pentru Romania a venit la Tulcea in cadrul unor actiuni caritabile sociale derulate de Asociatia Casiana, coordonata de pr. protoiereu Romeo Gabriel Ispas.

Scurta vizita a avut ca scop cunoasterea proiectelor pe care Asociatia Casiana si le propune in special pentru oamenii deltei. Baroneasa a venit cu daruri pentru copiii gazduiti la cantina sociala a parohiei Sfanta Treime, copii pentru care Asociatia Casiana lupta de mai multi ani, pentru a le favoriza accesul la educatie si formare profesionala. Rezultatele vizitei se vor concretiza in viitoare proiecte de interes pentru imbunatatirea calitatii vietii oamenilor din Delta Dunarii, dar si pentru ajutorarea oamenilor fara adapost sau foarte saraci din municipiu. Baroneasa Emma Nicholson s-a aratat impresionata de proiectele sociale derulate prin Asociatia Casiana si a spus ca va incerca sa adune in jurul acestor initiative sustinerea celor care au posibilitatea sa ajute.