Campania Oamenii Deltei 2010

Scris de admin

In numele tuturor locuitorilor din Delta Dunarii, Asociaţia Casiana mulţumeste doamnei Elena Dinu pentru iniţiativa si sprijin in Campania „Oamenii Deltei”.
In vara anului 2008 Televiziunea Romana a intins o mana catre locuitorii Deltei, iar Asociaţia Casiana pe cealalta intr-o imbraţisare plina de afecţiune si prietenie numita de atunci„Campania Oamenii Deltei”

In cadrul Campaniei ”Oamenii Deltei”, in perioada 06.12.2010 – 06.01.2011, se pot dona 2 EURO prin sms la 879 in retelele Orange Vodafone si Cosmote, pentru care nu se percepe TVA. Putem fi cu totii alaturi de copiii si oamenii din Delta care sunt lipsiti, izolati si unii dine ei ramasi chiar fara case datorita inundatiilor din vara.

Obiectivele Campaniei 2010:

• continuarea sprijinului acordat Scolii Generale din satul Letea ,com. C.A.Rosetti. jud. Tulcea
  • identificarea si ajutorarea copiilor de clasa a Vlll-a (din localitatile din Delta) care nu merg la liceu din cauza situatiei precare din familie
  • organizarea de tabere si excursii pentru copiii izolati ai Deltei
  • sprijin pentru familiile care traiesc la limita subzistentei
  • promovarea valorilor culturale si traditionale ale etniilor conlocuitoare din Delta Dunarii

Conturile Campaniei Oamenii Deltei

C.I.F. 17580972
Banca BRD – Tulcea,

Cont lei:     RO19BRDE370SV09392663700
Cont euro: RO82BRDE370SV15402493700

Campania de strangere a fondurilor pentru acest proiect se deruleaza in perioada urmatoare in felul urmator:

• Donatii de 2 euro prin sms la numarul 879 in retelele Orange, Vodafone si Cosmote in perioada 06.12.2010-06.01.2011. Nu se percepe TVA.
  • Donatii in bani fie numerar pe baza de contract de sponsorizare, fie prin virament in conturile de mai sus.
  • Se pot face donatii in obiecte copiilor si familiilor sarace din Delta prin intermediul Asociatiei Casiana (vezi nr. tel. in rubrica contact).